Kai vargina kepenų skausmai

 Šventinės savaitės atneša ne tik gausybę dovanų ir teigiamų emocijų, bet ir suvokimą, kad teks persivalgyti. Dažnas iš mūsų, tą suvokdamas, nustoja priešintis šimtametėms tradicijoms. Persivalgymas gali būti subjektyvus ir objektyvus. Subjektyviu persivalgymu vadinamas toks, kai žmogus jaučia nemalonius pojūčius, jam tempia skrandį, juntamas pilnumo jausmas skrandyje, kartais net sunku kvėpuoti būna, nes šiek tiek pakyla diafragma.Tačiau kuo vis dėlto grasina persivalgymas?

Pasaulyje nėra tobulesnės sistemos nei žmogaus organizmas. Kyla klausimas: ar jame yra filtrų sistema, valanti organizmą, kad jis galėtų ilgiau išlikti neužterštas ir gerai veiktų? Taip! Vienas svarbiausių ir didžiausių filtrų ir yra kepenys. Jos apvalo iš žarnyno į širdį tekantį kraują, kuriame, be pasisavintų maistingųjų medžiagų, gausu organizmui kenksmingų ar net nuodingų.

Šis „filtras“ unikalus, nes ir užsiteršusį jį dar galima išvalyti ir visiškai arba iš dalies atnaujinti jo sugebėjimą valyti kraują. Kepenų funkciją blogina alkoholis, medikamentai, kai kurios maisto produktų sudedamosios dalys, toksiniai aplinkos veiksniai. Kepenys sudarytos iš ląstelių vadinamų hepatocitais. Jos turi dvi funkcijas: perdirba maistingąsias medžiagas iš žarnyno išskirtų medžiagų į tokias, kurios yra reikalingos mūsų organizmui, bei šalina iš mūsų organizmo toksinus, kurie patenka į mūsų organizmą iš išorės, bei kaip šalutiniai metabolizmo produktai.

Skausmas dešiniajame šone bei pasikartojantis maisto nevirškinimas - tai pirmieji kepenų veiklos sutrikimo simptomai. Veiksmingiausia profilaktika – tai reguliarus valgymas, taip pat reikia vengti sunkiai virškinamo maisto bei alkoholio.

Užsakymas