Kodėl šiuolaikine medicina neturi tikslo musu isgydyti

 

 Manote, medikams ir farmacininkams naudinga, kad mes būtume sveiki? Galvokite dar kartą!

Tikriausiai ne vienas mūsų yra skaitę ar girdėję pasakojimų apie senovės kinų, tibetiečių gydytojus, kuriems už sveikatos priežiūrą būdavo atlyginama iki tol, kol niekas nesirgdavo. Jei kas nors sunegaluodavo, gydytojui prasidėdavo sunkios dienos. Mums tai neįprasta, galbūt net ir sunku suvokti. Kam reikalingi gydytojai, kol esame sveiki..? Tai tokia sudėtinga, supinta tema, kad sunku atsekti tą pradžios tašką, kada gydomoji medicina pavirto verslu. Verslu, kurio objektas žmogaus branginamas labiau už viską: sveikata ir gyvybė.

Manote, medikams ir farmacininkams naudinga, kad mes būtume sveiki? Galvokite dar kartą!

 

Mes galime gyventi be televizoriaus, be automobilio, mobilaus telefono, brangių batų ir madingų drabužių. Mes mielai valgysime pigų, gal ir prastoką maistą, gersime netinkamus organizmui gėrimus. Tam tikrais gyvenimo atvejais mes galbūt glausimės palaikėse pašiūrėse, miegosime gatvėse, pasitiesę purviną skudurą ir tokiu pačiu užsikloję. Mes daug ką ištversime, jei tik būsime sveiki ir pilni energijos. Energijos, kurią mums šiais laikais bando įsiūlyti piliulių pavidalais...

Deja, „šiuolaikinėje“ visuomenėje kitaip būti ir negali, o medicina čia – tik vienas iš kelių lygiaverčių žaidėjų, savo tikslams naudojančių mūsų sveikatas ir gyvybes... Stebuklingos piliulės ir vaistai „nuo visko“ buvo gaminami bei platinami jau senų senovėje. Jaunystės eliksyrai, „skaisčių mergelių“ dietos (sifiliui gydyti ar susigrąžinti jaunystę) buvo paplitę visoje Vakarų Europoje.

Kiek žmonių mirė „jaunėdami“ – paslaptis. Taip pat nežinoma, kiek sudeginta ar šiaip pakarta šių stebuklingų vaistų pardavėjų. Tačiau, bet kokiu atveju, egzistavo tarsi savotiška pusiausvyra: palengvinai senelio kančias – imk keletą auksinių. Apgavai? Kabėk kartuvėse. Kiekvienas - ir ligonis, ir vaistų pardavėjas gaudavo pagal galimybes ir sugebėjimus. Kaip ten bebūtų, elementari tvarka, o jei tiksliau – natūrali atranka, egzistavo.

Šiais laikais visas žaidimas vyksta į „vienus vartus“. Mat į žaidimą, pajutusios gerus pelnus, įsijungė valstybės. Žmogus pasidarė tik pelną duodantis žaidimo objektas. Ir rūpestis žmogaus sveikata čia niekuo dėtas.

Kada mūsų „šiuolaikinė“ medicina tapo sėkmingo verslo įrankiu? Kur tai prasidėjo? Gal JAV, kai buvo pradėtas masiškai spausti augalinis aliejus ir paskelbtas „sveikatingumo“ vajus, per kurį buvo agresyviai įrodinėjama augalinio riebalo pranašumas prieš gyvulinius taukus?

Gal tada, kai žuvies pramonė, nebežinodama, kur ir kaip iškišti tūkstančius tonų atliekų, nusprendė iš jų gaminti žuvų taukus ir „mokslininkų“ pagalba paskelbė, kad tai - būtinas produktas mūsųs organizmams? O gal viskas prasidėjo su „jodizacijos“ procesu, kai žmonėms tiesiog buvo įkalta į galvas, kad mūsų organizmai be jodo – ne organizmai?

Ne, nė vienas šių reiškinių nebuvo ta pradžia. Jie, ir dar šimtai iracionalių veikų tik sukūrė tvirtą pagrindą reikštis vadinamajai  šiuolaikinei medicinai – mūsų visų įteisintai žudikei.  

Sąlygos idealios. Milijonai ligotų žmonių, įpratę lengvai pirkti jiems siūlomus nuodus (dažniausia vadinamus „maistu“), taip pat lengvai nori nusipirkti ir sveikatą. O ką - juk filmuose mes matome, kaip koks nors herojus, išgėręs mirtiną nuodų dozę, dar pusę filmo pralaksto ir galų gale išgeria žalios spalvos energetinį gėrimą su užrašu „antidonto“ ir po minutės, žiūrėk, jau bučiuojasi su jam gėrimą atnešusia heroje.

Juk elementaru: jei yra nuodas, atsiras ir priešnuodis. Jei yra liga, nusipirksime ir vaistą nuo tos ligos. Iš tikrųjų, taip ir yra. Kiekviena liga turi savo priežastį, supratę kurią, mes galime išsigydyti. Tik mes, nebūdami specialistai, niekada į tai nesigiliname ir pasikliaujame oficialiais valstybės atstovais sveikatos klausimu.

Viskas būtų kaip ir logiška, jei tie vadinamieji „atstovai“ iš tikrųjų norėtų mus išgydyti. Tačiau čia ir vėl nelogiškumas: koks tikslas mus išgydyti? Juk neliks darbo, o tuo pačiu ir hiper pelnų? Ar mes nors kartą susimąstėme, kokia egzistuotų sveikatos sistema, jei visi žmonės būtų sveiki?

Pirmiausia, reikalingi beliktų tik traumatologai bei akušeriai. Farmacijos pramonė gamintų tik tvarstliavą, anestetikus, gipsą ir įtvarus. Žinoma, aš labai supaprastinu, tačiau esmė turėtų būti aiški. Paprasčiau: šimtai tūkstančių, milijonai gydytojų visame pasaulyje liktų be darbo.

Apie vaistų pramone iš vis patylėsime: pelnai sumažėtų, na, gal ne milijonais, bet tikrai, tūkstančiais kartų. Kam to reikia? Milijardus besikraunančiai farmacijos pramonei? Ne, jiems to tikrai nereikia. Šimtams tūkstančių gydytojų? Taip pat ne. Valstybei? Nejuokinkite. Organizacija, viešai deklaruojanti apie sveiką gyvenimo būdą ir tuo pačiu leidžianti legaliai prekiauti tokiais narkotikais, kaip alkoholis ir tabakas, staiga „atsivers“ į „tikrąjį tikėjimą“? Rašau tuos žodžius ir garsiai juokiuosi: taip juokingai sugalvojau, tooookią nesąmonę parašiau...

Keliaujame toliau. Sveikas žmogus nustos naudoti... kokius 80 procentų „maisto“ produktų. Beveik visas alkoholis, rūkalai, pusfabrikačiai, E raidelių prifarširuoti gaminiai, visi saldūs gazuoti ir negazuoti gėrimai (įskaitant ir „natūralias sultis“), traškučiai, aukščiausios rūšies miltų gaminiai, didžioji dalis vaisių bei daržovių, tokie „žuvies“ gaminiai, kaip piršteliai ir lazdelės, padažai, didžioji dalis aliejų bei visas margarinas, riebieji mišiniai, saldinti pieno produktai, nuriebinti pieno produktai, saldainiai, tortai ir dar daug šlamšto – žmogui bus nebereikalingi. Taigi kam to reikia?

Milijonams, dirbantiems to šlamšto pramonėje? Niekada! Šimtams milijonų tą ėdalą vartojantiems? Tikrai ne, juk tai taip skanu ir įprasta. Reiškia, jei medikai ir farmacininkai būtų sąžiningi iki galo, jie mums uždraustų maitintis maistu, be kurio mes dabar neįsivaizduojame savo gyvenimų, be kurio sugriūtų bet kokia esama ekonominė struktūra.

Ir čia mes prieiname liepto galą, mus, tarsi prieš mirtį, nušviečia aiškumo šviesa. Medicina negali gydyti ligų iš esmės, nes taip sugriautų mūsų civilizacijos pamatus, tuo pačiu sunaikintų ir save. Civilizacijos, kurią pasirinkome patys. Ligonių civilizacijos.

 

Šaltinis :
http://bendraukime.lrytas.lt/isklausykite/kodel-siuolaikine-medicina-neturi-tikslo-musu-isgydyti.htm

Užsakymas