RYTŲ FILOSOFIJA IR TRADICINĖ KINŲ MEDICINA

RYTŲ FILOSOFIJA IR  TRADICINĖ 
KINŲ MEDICINA 

Rytų filosofija ir medicina tyrinėja žmogaus NEMATOMĄJĄ DALĮ, o vakarų medicina-žmogaus MATOMĄJĄ DALĮ (fizinį kūną). Fizinio kūno gyvybę palaiko universali visatos gyvybinė energija (kosminės šviesos srautai), kuri teka kūnu subalansuota šviesos kanalų sistema. Kinų medicina- tai žinios apie subtilią žmogaus energinę sistemą, kuria kaip elektros tinklais po kūną paskirstoma gyvybine jėga ‚ či‘-šviesa-tikrasis žmogaus sveikatos bei jėgų šaltinis. Kinų medicinos patirtis siekia apie 4000-6000 metų (o vakarų-400 m.) Kūną su gyvybine šviesos energija jungia nematomas tinklas-energinių kanalų ir taškų sistema. Tekančios šviesos tinklas suaudžia emocinę ir fizinę būklę į neišskiriamą

VIENĮNTELE,TIKROJI SVEIKATOS SUTRIKIMŲ PRIEŽASTIS- NEDARNA ENERGETINĖJE SISTEMOJE.

Sutrikus gyvybinės energijos srautų tėkmei, kanaluose susiformuoja energiniai kamščiai (blokai), dėl kurių nukenčia atitinkamų organų ir kūno sričių aprūpinimas gyvybine energija (analog. krešuliui užkimšus kraujagyslės spindį)- po kurio laiko tai pasireiškia fizinio kūno negalavimais, prasta nuotaika, nuovargiu, energijos trūkumu ir t.t. Taigi, energiniai blokai ne tik užtemdo emocinę žmogaus būseną (dirglumas, nervingumas, pyktis, nerimas, baimės, liūdesys, apatija ir t.t.), bet ir sukelia fizinio kūno ligas.

Taigi, įvertinant daugelio mūsų gyvenimo būdą, gera savijauta ir sveikata – retai išgirstama frazė pokalbiuose... Iš to seka liūdnoka išvada: žmonės išeikvoja savo gyvybinę energiją materialiems dalykams (finansiniam stabilumui, buitiniam komfortui, pramogoms, kelionėms..). Ir to pasekmė- sveikatos praradimas... Deja, pinigai čia praranda savo galią- už jokią sumą nenusipirksime to, ko netekome-sveikos savijautos, gyvenimo džiaugsmo.

 

Kinų medicinos gydymo metodais atkuriama normali, harmoninga gyvybinės energijos tėkmė, ištirpdomi energiniai kamščiai (veikiant energinius kanalus ir jų taškus), todėl nyksta dvasiniai, emociniai bei kūno negalavimai.

 

„Kaip ilgai gyvensiu, nuo manęs nepriklauso, bet nuo manęs,mano gyvenimo budo priklauso mano savijauta,svaikata.

Rytų filosofija bei medicina didelį dėmesį skiria žmogaus jausmams, mąstymui. Teigiama, kad jausmų ir mentalinė energija funkcionuoja visame kūne, o jos dalis saugoma mūsų organuose. Ji ir sudaro jų esmę. Senosios filosofinės kinų medicinos citatos teigia – nuolat vibruojant penkių stichijų dorybių ribose, žmogaus sistema išlieka stabili, jei įnešame negatyvų kintamąjį, visa energinių kanalų sistema, o kartu ir kūno funkcijos, sutrinka. Kas tie negatyvūs veiksniai?
Teigiama, kad vandens stichiją pažeidžia pagieža, neapykanta, baimė. Medžio stichiją – abejonė, neapsisprendimas, agresija, ugnies – liūdesys, pavydas, žemės – melas, įkyrios mintys, metalo – išankstinis nusistatymas, melancholija.  

Jus kamuoja nerimas, ir depresija?  Pazeista vandens stichiją : slapymo pusle  ir inkstai

Rytų filosofija bei medicina didelį dėmesį skiria žmogaus jausmams, mąstymui. Teigiama, kad jausmų ir mentalinė energija funkcionuoja visame kūne, o jos dalis saugoma mūsų organuose. Ji ir sudaro jų esmę. Senosios filosofinės kinų medicinos citatos teigia – nuolat vibruojant penkių stichijų dorybių ribose, žmogaus sistema išlieka stabili, jei įnešame negatyvų kintamąjį, visa energinių kanalų sistema, o kartu ir kūno funkcijos, sutrinka. Kas tie negatyvūs veiksniai?
Teigiama, kad vandens stichiją pažeidžia pagieža, neapykanta, baimė. Medžio stichiją – abejonė, neapsisprendimas, agresija, ugnies – liūdesys, pavydas, žemės – melas, įkyrios mintys, metalo – išankstinis nusistatymas, melancholija.   

Jausmai nuo kūno neatsiejami

Rytų filosofija teigia, kad egzistuoja jausmų–mentalo plotmė. Kinų medicina teigia, kad kiekvienas organas bei to organo energinis kanalas reguliuoja, atsako už tam tikrus jausmus. Normali inkstų ir šlapimo pūslės kanalų veikla leidžia nepalūžti sunkiomis gyvenimo minutėmis, teikia mums valios ir atsakomybės jausmą, pareigingumą. Jei šiuos kanalus pažeidžiame, jei serga atitinkami organai, tarsi suserga jausmai. Pažeistas inkstų kanalas duos baimės jausmą, perdėtą nuolankumą, žmogus greičiau pasimes, palūš sudėtingoje gyvenimo situacijoje. Toks žmogus bus drebantis iš šalčio, jo kraujodara sutrikusi, imunitetas nusilpęs, jam slinks plaukai, greičiau vystysis senatvinis kurtumas, retės kaulai.

Kepenų ir tulžies pūslės kanalų veikla leidžia žmogui kūrybingai prisitaikyti prie kintamų gyvenimo situacijų, greitai surasti išeitį, kai atsitinka kas nors nenumatyto. Energijos disharmonija šiuose kanaluose, pažeista kepenų ar tulžies pūslės veikla padarys žmogų daug greičiau išmušamą iš pusiausvyros. Jam nepatiks, jei kas nors vyks ne pagal planą, nenumatytai. Toks žmogus gyvenimo netikėtoje kaitoje neįžvelgs kūrybingumo momento, bet taps niurgzliu, susierzinančiu žmogumi, kuriam sunku apsispręsti. Tokį žmogų kamuos migreniniai galvos skausmai, šokinėjantis kraujospūdis, atsiras galvos svaigimas, nagų lūžinėjimas, akių problemos, nes kepenų kanalo veikla (ir jo jausminė sfera) matoma naguose ir akyse.

Jei sutrinka širdies ir plonojo žarnyno kanalų veikla, žmogus tampa arba liūdnas ir susitraukęs arba labai plepus, nes širdies išraiška – žodis. Normali širdies kanalo veikla teikia žmogui gyvenimo džiaugsmą, ir, atvirkščiai, džiaugsmo stoka susargdina širdį ir kraujagyslių sistemą, žmogus įgyja begalę ligų, kurios taip paplitusios šiuolaikinėje visuomenėje. Tikrasis širdies džiaugsmas nėra euforija ar pergalės svaigulys, tai tyli palaiminga ramybė, lėtas gyvenimo tempas, kai išgyvenama ir pajuntama kiekviena dienos minutė ir žmogus savo veikla padeda pajusti ramybę ir džiaugsmą kitų žmonių širdims.

Jei turime nesveiką skrandį ar kasą, mus kamuos įkyrios mintys ir prasta atmintis. Ir, atvirkščiai, pernelyg įtemptas protinis darbas, pedantiškumas, sukuria disharmoniją atitinkamų kanalų jausminėje sferoje ir susargdina šiuos organus. Normaliai funkcionuojantys kasos ir skrandžio kanalai užtikrina žmogui gerą informacijos perpratimą, kai jis greitai ir be vargo „suvirškina“ bet kurią jam pateiktą naują medžiagą. Jei skrandžio ir kasos kanalai pažeisti, žmogų kamuos ne tik prastas virškinimas, šlakų, gleivių kaupimasis atskiruose kūno organuose, – netruks atsirasti gerybiniai ar piktybiniai augliai.

Plaučių ir storosios žarnos kanalų jausminė sritis leidžia mums vėl išgyventi praeitį. Pavyzdžiui, ne tik prisiminti, kur ir kada kopėme į kalnus, bet vėl išgyventi tą pačią palaimos būseną, kurią patyrėme kalnuose. Jei plaučiai pažeisti, žmogų kamuos melancholija, neharmoningas storosios žarnos kanalo veikla sukels perdėtą apgailestavimo jausmą. Ir, atvirkščiai, jei mes „nepaleidžiame“ savo kalčių , prieš tai jas suvokę ir apgailėję, atsiras storosios žarnos negalavimų.

Taigi fizinio kūno negalavimai glaudžiai susiję su jausmų sfera. Jausmai gali susargdinti organus, arba pažeisti organai gali išbalansuoti mūsų jausminę sferą. Vien stebėdami žmogaus elgesį, jo reakcijas ir jausmus, jau galime nuspėti, kokie jo organai yra pažeisti.
      
Kaip harmonizuoti jausmus?

Pirmiausia gydykime tiesiog kūną, kad pažeistų organų veikla neveiktų mūsų jausmų sferos. Geriausias gydytojas – maistinės žolės(homeopatija) nes jų energija ne tik gydo organus, bet turi ir tą subtiliąją sudedamąją, kuri harmonizuoja jausmus.

Autore ,doc.Dalia Sekmokiene

Užsakymas